Hoşgeldiniz 27 Haziran 2019 Perşembe

ONLARIN DA ARTIK DİKİLİ AĞAÇLARI VAR

26 Ocak 2014 | Haberler
Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) yönetimi, gerçekleştirdiği “Sofrada sıfır artık” kampanyası dahilinde çekilen kamu spotu çalışmasında görev alan ekibe teşekkür yemeği verdi.


 Yönetmen Haydar Işık, oyuncu Neslihan Günaydın Aka ve çalışma arkadaşlarının katıldığı yemekte, israfı önleyici kamu spotlarının yanı sıra “Ağaçlandırma” ve “Minik ellerden büyük işler: Tohumdan fidana” projelerinin yaygınlaştırılması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Millî Eğitim Müdürlükleri ve Belediyelerle işbirliğine gidilerek yürütülen kampanyada bugüne kadar 18 il 320 okulda yaklaşık 111 bin öğrenciye ulaştıklarını söyleyen ÇEKÜD Başkanı Süleyman Yorulmaz, hedeflerinin bin okulda 1 milyon öğrenciye kendi fidanlarını kendilerine diktirmek olduğunu belirtti. Yorulmaz, israfı önleme odaklı hazırlanan kamu spotu çalışmasındaki desteklerinden dolayı başarılı oyuncu Neslihan Günaydın Aka ve başarılı yönetmen Haydar Işık adına da 10’ar adet ağaç dikildiğini söylerken fidan sertifikalarını kendilerine takdim etti.

 

Aka ve Işık da, kampanyaların yaygınlaşması için ÇEKÜD'e destek vermeye devam edeceklerini belirttiler.  Süleyman Yorulmaz, fidan dikimi konusundaki bilinçlendirmeyi yaygınlaştırmak istediklerini ifade ederek, "Sağlık kuruluşları ile de, 'Her doğan çocuğa bir fidan' kampanyası başlatacağız” dedi.