Hoşgeldiniz 16 Ekim 2019 Çarşamba

Hatice Aslan'da Bahar Şenliği ve Kermes Programı Düzenlendi

13 Haziran 2019 | Etkinlikler
Ferizli Sinanoğlu Mahallesi Hatice Aslan İlkokulu Anasınıfı, bahar şenliği ve kermes programı düzenledi. Hatice Aslan İlkokulu Anasınıfı bahçesinde düzenlenen programın açılışı, 12 Haziran Çarşamba Günü saat: 10.30’da geniş katılımla gerçekleştirildi.


Okul öncesi eğitim-öğrenimi görenöğrenci minikler, kermes açılışı öncesi düzenlenen bahar şenliğindedoyasıya eğlendiler. Miniklerin sergiledikleri hüner ilgiyle izlendi ve sık sık alkışlandı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul müdür vekili Yusuf Akkaya yaptı. Akkaya,amaçlarının geleceğin teminatı çocukların geleceğine dokunmak olduğunu ve daha güzel imkânlara sahip olmaları için de hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını söyledi. 

Program minik öğrencilerin sunduğu birbirinden güzel gösterilerle devam etti. Sabah erken saatlerde başlayıp devam eden yoğun yağış nedeniyle içerikte yer alanmehteran gösterisi iptal edilmek zorunda kaldı.

Programın son kısmında ise sırasıyla; okul öncesi eğitim alan öğrencilere katılım belgeleri ve madalya takdimedildi. Yineeğitim-öğretim yılı boyunca hiçbir fedakarlıktan kaçınmayaraköğrencilerin gelişimine katkı sağlayan, okulun ihtiyaçları için koşuşturan öğretmenlere, stajyer öğretmenlere ve emeği geçenlere plaketleri verildi. Son olarakise protokol tarafından kurdelesi kesilen kermesin açılışı yapıldı.

Yoğun katılımın olduğu programa Ferizli Belediye Başkan Vekili Kemal Şahintürk, Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Mahmutoğlu, Sinanoğlu Muhtarı Yaşar Bakırtaş, öğretmenler, öğrenciler ve kalabalık vatandaş katıldı.