Hoşgeldiniz 27 Haziran 2019 Perşembe

Cosentino Kuzey Amerika’daki varlığını güçlendiriyor

4 Eylül 2018 | Ekonomi
Dünyanın en büyük kuvars yüzey üreticisi Cosentino, Toronto’da Castlefield Design District’te bulunan showroomunu yenileyerek büyüttü. Cosentino, iki katta toplam 900 metrekareyi aşan zemin alanına sahip showroomu, marka elçisi Cindy Crawford ile birlikte açtı


Tasarım ve mimari amaçlı yenilikçi yüzeylerin üretiminde dünya lideri olan Cosentino, büyüyen pazar talebini karşılamaya yönelik açtığı showroomlarına bir yenisini daha ekledi. Kanada’nın Ontario eyaletinde Castlefield Design District’te bulunan, iki katta toplam 900 metrekareyi aşan alana sahip showroomunu Silestone marka elçisi Cindy Crawford ile birlikte açtı.Açılış etkinliğine, Toronto ve Quebec’teki çeşitli şirket distribütörleri ve müşterilerinin yanı sıra kurum yetkilileri, tasarımcılar, mimarlar ve medya temsilcilerini içeren yaklaşık 250 kişi katıldı.

Cindy Crawford ile yemek pişirme, dekorasyon ve yaşam tarzı üzerine

Etkinlikte, marka elçisi Cindy Crawford, Kanada mutfak dünyasının tanınmış aşçılarından Grant Van Gameren, muhabir, TV sunucusu ve House&Home Dergisi editörü Lynda Reeves ile yemek pişirme, dekorasyon ve yaşam tarzı konulu ilgi çekici bir sohbete katıldı. Cosentino, yenilenen showroomun açılışıyla Kuzey Amerika’daki varlığını güçlendiriyor. 

  “Tüm dünyada 11 City Center’a sahibiz”

Cosentino’nun sürdürülebilir büyüme stratejisi doğrultusunda yaptığı showroom yatırımlarının son derece önemli olduğuna dikkat çeken Cosentino Türkiye Ülke Direktörü Alper Şensan, Sidney, Singapur, New York, San Francisco, Toronto, Montreal, Milan, Londra, Madrid, Dubai ve Miami gibi dünyanın önemli şehirlerinde toplam 11 City Center’a sahip olan Cosentino olarak dağıtım kontrolümüzü artırmayı, iş ortaklarımıza daha iyi hizmet vermeyi ve verimliliği yükseltmeyi hedefliyoruz’’ dedi.  Açılışını gerçekleştirdikleri showroomda kapsamlı dış ve iç mekan tadilatları yaptıklarını belirten Şensan;‘‘Yenilenen showroomumuzda çalışma ve sergi alanları, cephe sistemleri için yeni teknolojiler yer alıyor ve banyo koleksiyonu, Dekton Industrial koleksiyonumuzun çarpıcı renkleri Nilium ve Trilium öne çıkıyor. Bu merkezimizde, mimarlar ve tasarımcılara hizmet vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Cosentino Group Hakkında

Merkezi İspanya'da bulunan Cosentino Group, mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzeylerin üretim ve dağıtımını yapan global bir aile şirketidir. Sektöründe dünya çapında lider olan Cosentino Group, yenilikçi yaklaşımlar ile trendleri belirleyen ve insan hayatına değer katan çözümler tasarlamaktadır. Bu vizyon dahilinde, sıra dışı ve öncü ürünler olan Silestone, Dekton ve Sensa gibi ileri teknolojiye sahip ürünleri geliştirmiş ve mimari alanlarda eşsiz tasarımların yaratılmasını sağlamıştır. Grup, kalkınmasını uluslararası genişlemeye, yenilikçi bir araştırma ve geliştirme programına, çevreye ve sürdürülebilirliğe saygıya, topluma, faaliyet gösterdiği yerel toplulukların eğitim, eşitlik, sağlık ve güvenliğine yönelik devam eden kurumsal yükümlülüğe dayandırmaktadır. İspanya Almeria merkezli Cosentino Group, ürün ve markalarının dağıtımını 80’den fazla ülkede yapmaktadır. 29’u kendine ait tesislerde olmak üzere, 32 ülkede faaliyet yürütmektedir. Group’un Almeria’da 6, İspanya’da bir tane akıllı lojistik platformu olmak üzere 7 adet fabrikası ve dünya genelinde 140’den fazla ticaret ve iş birimi mevcuttur. Cosentino Group finansal cirosunun yüzde 90'ını uluslararası pazarlardan elde etmektedir.