Hoşgeldiniz 27 Haziran 2019 Perşembe

Sporun Dinamizmi ile Sokak Sanatının Coşkusu Bir Arada!

2 Ağustos 2018 | Etkinlikler
Türkiye’de süt sektörünün kurucusu ve ilklerin öncüsü Pınar Süt; geçtiğimiz yıl Türkiye’nin beğenisine sunduğu ve büyük ilgi gören ürünü Pınar Protein ile bir ilke daha imza attı. Sanatın büyüleyici dünyası ile sokak kültürünü bir araya getiren Pınar Protein, iki yeni ürününüve özel tasarım ambalajlarını 31 Temmuz Salı akşamı Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’ndegerçekleştirilen lansman etkinliğinde tanıttı


Dünya gıda ve beslenme trendlerini yakından takip eden Pınar Süt’ün yeni bir kategori oluşturarak tüketicilerin beğenisine sunduğu Pınar Protein,Kakaolu ve Vanilyalı çeşidinden sonra Yer Fıstığı & Muz ve Çilek Aromalı iki yeni ürünüyle pazara yenilikler sunmaya devam ediyor.Yeni ürünlerin yanı sıra özel tasarım ambalajların tanıtıldığı lansman etkinliğinde Protein Sanatı reklam filmi ilk kez gösterilirken; Pınar Protein Orkestrası’nın reklam filmindeki ve organizasyondaki performansı heyecanı üst seviyelere taşıdı. Yeni ambalaj tasarımında yaratıcılığını ortaya koyan Sanatçı Fatih Sinan Şimşek,yeni ambalajdan ilham alarak geceye özel tasarladığı tuval çalışması ile benzersiz bir sokak sanatına imza attı. Mutfak Sanatları Akademisi ise geceye özel sunduğu sokak atıştırmalıkları ve dört farklı Pınar Protein Süt çeşidi ile hazırladığı tatlı ve içecektarifleriyle organizasyonu lezzet şölenine dönüştürdü.

Protein Sanatı Kampanyası’yla tüketicilerini sokak sanatının modern ve renkli dünyasıyla buluşturan Pınar Protein, standart süt ürünlerine göre %70 daha fazla protein içeriğiyle ve laktozsuz oluşuyla beğeni topluyor. 1 bardağı (250 ml), yetişkin bir bireyin günlük protein ihtiyacının yaklaşık dörtte birini karşılıyor. Pınar Protein Süt Ailesiiçeriğindeki; peynir altı suyu proteinleri (whey), kazein, B1, B3, B6, B2 ve B12 vitaminleri, L-karnitin ve koenzim Q10 ile beslenmeye tamamlayıcı oluyor.

Pınar Protein’in beğeniye sunduğu Protein Sanatı Kampanyası’nın lansman etkinliğinde, Pınar’ın spora ve sanata verdiği öneminin altını çizen Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı; “Kurulduğu günden bu yanasporu ve sporcuları destekleyen, kültür-sanata verdiği önemi sürdürdüğü sosyal sorumluluk projeleriyle ortaya koyan Pınar markası adınayeni kampanyamız için oldukça heyecanlıyız. Dünya gıda ve beslenme trendlerini yakından takip eden Pınar SütAilesi olarak sevilen ürünümüz Pınar Protein ile sektörde yeni bir kategori oluşturmuş ve bir kez daha ilklerin öncüsü olduğumuzu ortaya koymuştuk. Şimdi ise sanatı, sokak kültürünü ve sporu aynı çatı altında buluşturan “Protein Sanatı Kampanyası”ile 2 yeni lezzeti daha tüketicilerimizin beğenisine sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde yenilikçi yaklaşımımız ile hem Türkiye hem de yurtdışı pazarında yeni ürünler sunmaya, yeni ambalajlar geliştirmeye devam ederken; yeni kampanya ve projelerle kültür-sanat ve spor gibi önemli alanlarda varlığımız sürdüreceğiz.45 yıldır olduğu gibi bundan sonra da sağlıklı nesiller yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Pınar Süt Pazarlama Direktörü Bahar Zinler ise; “Markanın görsel kimliğinde ve ambalaj tasarımlarımızda gelişim fırsatlarını aradık. Proteinin kendi içindeki dinamizmi ve coşkusunu görsel kimliğimize yansıtmak istedik. Sokak sanatı varoluşu itibarıyla, Pınar Protein olarak duygularımızı ifade etmek için çok uygun bir dildi. Biz de buradan hareketle sporun dinamizmini sokak sanatının coşkusuyla birleştirerek “Protein Sanatı” ismini verdiğimiz konseptimiz ile yeni kampanyamızı oluşturduk.Sanat ve sokak kültürünü bir araya getiren Protein Sanatı Kampanyası, Fatih Sinan Şimşek’in imzasını taşıyan özel ambalaj tasarımından “Pınar Protein Orkestrası”nın reklam filminde ortaya koyduğu performansa kadar özenle hazırlanan bir kampanya oldu. Kampanyanın her aşamasında duyduğumuz heyecan ortaya çıkan sonuca da yansıdı ve hep birlikte enerjisi yüksek, keyifli bir projeye imza attık. Şimdi ise sıra bu heyecanımızı tüketicilerimizle paylaşmaya geldi. Pınar Protein’de olduğu gibibaşarılı işlere imza atabilmek adına çalışmalarımızı sürdürürken,ilklerin öncüsü olmak için aynı heyecanla yeniliklere devam edeceğiz” diyerek kampanyayla ilgili görüşlerini dile getirdi.