Hoşgeldiniz 27 Haziran 2019 Perşembe

BAYRAMIN 2. GÜNÜ BAŞLIYOR

14 Haziran 2018 | Spor
56. TARİHİ AKBALIK YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ
BAYRAMIN 2. GÜNÜ BAŞLIYOR


 Akyazı Belediyesi tarafından bu yıl 56.si yapılacak olan Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşlerine her yıl olduğu gibi bu yılda yüzlerce güreşçi katılacak.

Yıllarca Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinin adeta provası hüviyetini taşımış olan Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşlerine bu yıl Pehlivanların vazgeçilmez adresi olacak. 16 Haziran Cumartesi günü kurban kesimi ve dualarla başlayacak olan güreş programına çok sayıda izleyicinin katılması bekleniyor.

Yeni Akbalık Yağlı Güreşleri Ağamız Mehmet Öztürk

Tarihi Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşlerimiz yıllardır süre gelen ağalık seçimlerinde 3 sene Ağalık yapan İdris Caymaz’ın ardından geçtiğimiz sene Ağalık seçimini Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Öztürk kazanarak 56. Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşlerinin Ağası oldu.

48 Başpehlivan ve Bine yakın Güreşçi Akbalıkta…

Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşlerine bu yıl ülkemizde halen Yağlı Güreş sporuna devam eden ve çok tanınmış isimlerden; Recep Kara, Fatih Atlı, Faruk Akkoyun, Süleyman Aykırı, Serhat Gökmen, Hamza Köseoğlu, Şaban Yılmaz, Kürşat Korkmaz, Ahmet Kavakçı, Mustafa Kemal Karaboğa, Sakarya’nın Baş Pehlivanları, Mahmut Kavakçı, Ümit Balta ve benzeri birçok tanınmış pehlivan ile Akbalık Güreşlerine ortalama bine yakın güreşçi katılacak.

Güreşleri Ücretsiz İzleyebilecekler

Bu yıl 56.'si düzenlenecek olan Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri güreş alanı ve çevresi Akyazı Belediyesi ekiplerince hazırlanmakta. Binlerce izleyicinin katılacağı güreşlerde katılımcılar Güreş müsabakalarını ücretsiz olarak izleyebilecekler.

 

 

 

 

 

Bu Yıl’da Akbalık’ta 3 Boya Altın Kemer Var…

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “Akbalık güreşleri bu yıl izleyenleri mest edecek”

Baş, Baş Altı ve Büyük Orta boylarına bu yıl 3 Altın kemer verilecek.

Güreşlerin güzel bir ortamda geçmesi için birimleri seferber eden Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ise “İlçemiz bu güne kadar nice başarılı sporcuları bağrından çıkarmış ve halen de yeni başarılı sporcular çıkararak başarılarına devam etmektedir. İlçemize spor her zaman seviliyor ve her zamanda sevilecektir. Akyazı adına yakışır şekilde spor ile anılır hale gelmiştir. Bunun başlıca nedenleri de gençlerimizi spora sevk etme gayretlerimiz ve bizim gibi düşünen diğer idarecilerimizin olmasıdır.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan tüm güreş severleri er meydanı Akbalık’a davet ediyor.