Hoşgeldiniz 27 Haziran 2019 Perşembe

Cosentino’nun desteklediği takıma Gran Fondo’dan ödül

28 Mayıs 2018 | Spor
Kuvars taşı üretiminde dünya lideri Cosentino, bisiklet sporuyla sağlıklı yaşamı desteklemek amacıyla Peloton İstanbul’un daimi sponsoru oldu. Cosentino’nun desteklediği Peloton İstanbul, Marmaris’te düzenlenen Gran Fondo yarış etkinliğinden ödüllerle ayrıldı


 Yenilikçi yüzey üretiminin lider firması Cosentino, bisiklet sporuyla sağlıklı yaşamı desteklemek amacıyla Peloton İstanbul Takımı’nın daimi sponsoru oldu. Peloton İstanbul, Türkiye’nin en güçlü amatör bisikletçilerini bir araya getiren MarmarisGran Fondo’da ilk kez yarıştı. Marmaris Atatürk Caddesi’nde başlayan, 483 sporcunun katıldığı, 67 ve 97 kilometre olmak üzere iki farklı etaptan oluşan yarışta, Cosentino’nun desteklediği Peloton İstanbul, Gran Fondo’dan ödüllerle döndü. Takımdan Egemen Mercanlıoğlu, zorlu geçen Uzun Parkur’u üçüncü sırada bitirdi. Arzu Sağnak, Uzun Parkur Kadınlar kategorisinde birinci olurken, Kısa Parkur Elit Kadınlar’da Gölkem Fidan üçüncülük elde etti. Yemenli Evvab Ghanem ise kendi klasmanı Uzun Parkur Gençler’de ilk sırayı aldı. Yarışın bitiş noktasında dereceye giren sporculara hediye çeki ile Marmaris Belediyesi tarafından ödüller verildi.

“Sağlıklı ve zinde yaşamı desteklemekten mutluluk duyuyoruz”

Cosentino olarak sporu, sağlıklı ve zinde yaşamı önemsediklerine vurgu yapanCosentino Türkiye Ülke Direktörü Alper Şensan,Bisiklet sporu ve bisikletli yaşam ülkemizde, özellikle büyük şehirlerde büyük bir dip dalgası olarak yükseliyor. Dünyaya da baktığımızda bisikletli şehirler, medeniyetin ve çağdaşlığın da önemli bir göstergesi. Çevre ile dost, insan sağlığını ve yaşam kalitesini destekleyen en güzel ulaşım aracıdır bisiklet. Bu bağlamda bisikletli yaşam konseptinin Cosentino vizyonu ile çok örtüştüğünü düşünüyoruz. Sağlıklı ve zinde yaşamı desteklemek amacıyla Peloton İstanbul’a sponsor olmaktan Cosentino olarak büyük mutluluk duyuyoruzdedi.

“İlk kez amatör bir bisiklet kulübüne destek oluyoruz”

Şensan, “Bugüne kadar tenis, Formula 1 ve MotoGP gibi global çapta tanınmış profesyonel sporcular ile sponsorluk anlaşmaları yapan Cosentino, ilk kez amatör bir bisiklet kulübüne destek oluyor. Sponsorluk anlaşmamızda, Silestone ve Dekton markalarımızın logoları Peloton İstanbul’un formalarında 2 sene boyunca taşınacak. Cosentino, dünyada olduğu gibi ülkemizde de spora ve çağdaş yaşama destek olmaya devam edecek” diyerek sözlerini noktaladı.

Cosentino Group Hakkında

Merkezi İspanya'da bulunan Cosentino Group, mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzeylerin üretim ve dağıtımını yapan global bir aile şirketidir. Sektöründe dünya çapında lider olan Cosentino Group, yenilikçi yaklaşımlar ile trendleri belirleyen ve insan hayatına değer katan çözümler tasarlamaktadır. Bu vizyon dahilinde, sıra dışı ve öncü ürünler olan Silestone, Dekton ve Sensa gibi ileri teknolojiye sahip ürünleri geliştirmiş ve mimari alanlarda eşsiz tasarımların yaratılmasını sağlamıştır. Grup, kalkınmasını uluslararası genişlemeye, yenilikçi bir araştırma ve geliştirme programına, çevreye ve sürdürülebilirliğe saygıya, topluma, faaliyet gösterdiği yerel toplulukların eğitim, eşitlik, sağlık ve güvenliğine yönelik devam eden kurumsal yükümlülüğe dayandırmaktadır. İspanya Almeria merkezli Cosentino Group, ürün ve markalarının dağıtımını 80’den fazla ülkede yapmaktadır. 29’u kendine ait tesislerde olmak üzere, 32 ülkede faaliyet yürütmektedir. Group’un Almeria’da 6, İspanya’da bir tane akıllı lojistik platformu olmak üzere 7 adet fabrikası ve dünya genelinde 140’den fazla ticaret ve iş birimi mevcuttur. Cosentino Group finansal cirosunun yüzde 90'ını uluslararası pazarlardan elde etmektedir.