Hoşgeldiniz 20 Mart 2019 Çarşamba

TÜRKİYE'NİN YENİ GENÇ SESİ

11 Mayıs 2018 | Etkinlikler
“FREEZONE STÜDYO SON SES ONLINE MÜZİK YARIŞMASI” SONUÇLANDI. TÜRKİYE'NİN YENİ GENÇ SESİ YAKLAŞIK 3 BİN 500 KİŞİ ARASINDAN UMUR DOMA OLDU


 “FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması”nın kazananı belli oldu. Vodafone FreeZone Stüdyo’da Simge ve Gökhan Türkmen’in jüri koltuğunda oturduğu büyük finali Umur Doma kazandı. 2 milyon izlenmeyi geçen canlı yayında yapılan halk oylamasıylaTürkiye’nin yeni genç sesi olan Umur Doma, single çıkarma şansıda yakaladı.

11Mayıs 2018–Gençleri her alanda müzikle buluşturmayı hedefleyen Vodafone FreeZone’un Türkiye’nin yeni genç sesini belirlemek amacıyla düzenlediği“FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması”nda sonuçlar belli oldu. Simge veGökhan Türkmen’in jüri koltuğunda oturduğu büyük finalde Aşarhan Büyükgenç, Aşkın Derya Yılmaz, İnci Gürün, Umur Doma veZABLINyarıştı. Vodafone FreeZone YouTube kanalından canlı yayınlanan yarışmayı halk oylamasıylaUmur Doma kazandı.Yaklaşık 3 bin 500 kişi arasından Türkiye’nin yeni genç sesi seçilenUmur Doma, single çıkarma şansı da yakaladı.

“FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması”nın büyük finali, Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun, GNL Entertainment’ın Kurucusu ve CEO’su Alp Çağrı Günal, Simge ve Gökhan Türkmen’in katılımıyla Vodafone FreeZone Stüdyo’da düzenlendi. Sunuculuğunu Jess’in yaptığı geceye, Simge ve Gökhan Türkmen de performanslarıyla renk kattı.

Hedefimiz, 5 yılda 20 bin genç müzisyene single çıkarma şansı tanımak”

Yarışmayı değerlendiren Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun, şunları söyledi:“Türkiye’de en büyük hayali sahneye çıkmak ve müziğini geniş kitlelere duyurmak olan pek çok gencimiz var.Vodafone FreeZone olarak, bu gençlere yeteneklerini sergileme, ünlü isimlerden koçluk alarak kendilerini geliştirme ve single çıkarma şansı sunmak istedik.Bu hedefle, ‘FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması’nı düzenledik. Yarışmamız, tahminimizden büyük ilgi gördü ve81 ilden 3 bin 500’e yakın başvuru aldık.‘FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması’nı önümüzdeki yıllarda da düzenlemek istiyoruz. Hedefimiz, 5 yılda 20 bin genç müzisyene single çıkarma şansı tanımak. Başta yarışmamızın birincisi Umur Doma olmak üzere tüm yarışmacı gençlerimizi tebrik ediyoruz.”

“Bu yetenekli gençleri tanımaktan mutluluk duydum”

Yarışmanın jürisinde yer alan Simge şu açıklamada bulundu:“Genç bir müzisyen olarak, onlara en yakın duran, hayallerini en iyi şekilde anlayan biri olarak, bu projenin içinde keyifle yer aldım. Sahip olduğum tüm birikimim ve tecrübemle onlar için elimden ne geliyorsa yaptım. Bu yetenekli gençleri tanımaktan mutluluk duydum. Bundan sonraki müzik yaşamlarında başarılar diliyorum.”

“Genç müzisyenler için güzel bir başlangıç oldu”

Yarışmanın diğer jüri üyesiGökhan Türkmen  ise “Genç müzisyenler için güzel bir başlangıç olduğuna inanıyorum. Çok yetenekli gençlerle birlikte çalıştım. Bu tür etkinlikler gençleri motive ediyor ve daha iyisini yapmaya yöneltiyor. O yüzden önem veriyorum. Bu anlamlı etkinliğin bir parçası olduğum için mutluyum. Katılan herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

“Eşsiz bir deneyim oldu”

Diğer yandan, yarışmanın birincisi Umur Doma,Vodafone FreeZone’un böyle bir yarışma düzenlemesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek “Benim için eşsiz bir deneyim oldu. Tarık Sezer, Simge ve Gökhan Türkmen gibi isimlerden koçluk almak büyük bir şanstı. Yarışmayı kazandığım için çok mutluyum. Beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim” dedi. 

Canlı yayın 2 milyondan fazla izlenmeye ulaştı

“FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması”na 81 ilden yaklaşık 3 bin 500 başvuruoldu.En çok başvuru1.018başvuruyla İstanbul’dan geldi. Yarışma için ülkenin dört bir yanında toplam 55 binden fazla oy kullanıldı.Amatör yarışmacılarınVodafone FreeZone YouTube kanalındaki videolarının izlenme sayısı2 milyondan fazla oldu. Yarışmaya katılanların yüzde 40’ı erkek, yüzde 60’ı kız öğrencilerden oluştu.Canlı yayınlanan büyük final2 milyondan fazla izlenmeye ulaştı.