Hoşgeldiniz 20 Mart 2019 Çarşamba

Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Seminerleri

9 Mayıs 2018 | Etkinlikler
BEE’O Propolis Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Seminerleri tüm hızı ile devam ediyor!


 İl il dolaşan BEE’O Propolis bu ay Gaziantep’li anneler ile buluştu! Gelecek vizyonu öncelikle insan sağlığına ve beslenmesine değer katmak olan BEE’O Propolis, toplumda beslenme alışkanlıklarının yerleştirilmesine yardımcı olmak ve bilinçli bireyler yetiştirmek adına beslenme ve sağlıklı yaşam seminerlerinin bir yenisini Gaziantep Teymur Continental Otel’de 07 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirdi.

Kendi alanlarında başarılı isimlerin konuşmacı olarak yer aldığı seminere, Gıda Yüksek Mühendisi ve BEE’O Propolis Genel Müdürü Aslı Elif Tanuğur Samancı, Psikoterapist/Pedagog Serap Melek Kılıç, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Çakır ve Diyetisyen Gülden Kılınç Doğan katıldı.

Çocuklarda zorlanmadan beslenme alışkanlıklarının oluşturulması ile ilgili değerli bilgiler veren Serap Melek Kılıç, güven, farkındalık, deneme ve cesaretin önemini vurguladı. Çocuklarda düzenli olarak propolis, arısütü, ham bal tüketiminin hastalanma sıklığının azalmasına yardımcı olduğunu ve hastalık sürecinde de tüketiminin vücudun toparlanmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Diyetisyen Gülden Kılınç Doğan, sağlıklı beslenmede arıcılık ürünlerinin önemine değinerek; propolis, polen, hambal ve arı sütü gibi doğal  ürünlerin insan yaşamına nasıl dahil edilebileceğinden bahsetti. Ramazanda düzenli propolis kullanımının çok önemli olduğunu vurguladı. propolisin kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olduğunu ve bu nedenle iftardan sonra propolis tüketiminin hem sindirimi kolaylaştırmak hem de kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olmak adına önemli olduğunu ifade etti.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Çakır ise güçlü bağışıklık sisteminin oluşturulması için beslenmenin önemini bu konuda yapılan bilimsel çalışmalardan örnekler vererek katılımcılara aktardı. Çocukların büyüme ve gelişmesinin,  bağışıklığının desteklenmesi anlamında düzenli propolis tüketiminin önemini vurguladı. Yoğun ilginin olduğu seminerde sağlık sektöründen de pek çok katılımcı yer aldı.

Aslı Elif Tanuğur, BEE’O Propolis markasını neden ve nasıl kurduğunu kısa bilgilerle aktardı. Daha sonra arı ürünlerinin özelliklerinden, üretim aşamalarından, Türkiye’de ilk defa uyguladıkları sözleşmeli arıcılık modelinden ve gerçek propolisin nasıl anlaşılabileceğinden bahsetti. Yerli üretimin önemine değinen Tanuğur, yerli üretimi ve arıcılığı desteklemek için satılan her BEE’O Propolis ürününden 1TL’yi doğrudan arıcılara modern ekipman ve malzeme desteği olarak geri döndürdüklerini belirtti.

BEE’O Propolis ve Propolis Hakkında:

İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent firması olan BEE’O, uzman gıda ve ziraat mühendisleri kontrolünde üretiliyor. Türkiye'nin ilk ve tek Sözleşmeli Arıcılık modeliyle üretilmiş yerli propolisini içeriyor. Propolis ise, Arıların bitki sap, yaprak ve tomurcuklarından topladığı, güçlü anti-bakteriyel ve anti-oksidan etkilere sahip doğal bir arı ürünü, kovandaki mikropları yok etmek ve arı kolonisinin sağlığını korumak için kullanılır. Bağışıklık sistemimizin güçlenmesi ve hastalıklara karşı korunmamıza yardımcı olur. www.beeo.com.tr