Hoşgeldiniz 16 Şubat 2019 Cumartesi

GÖKÇE TÜRK'TEN ŞAŞIRTAN 'KADİR İNANIR' ANISI

4 Şubat 2018 | Magazin
Yeni single çalışması “Beyefendi”yle yükselişine devam eden Gökçe Türk, efsane oyuncu Kadir İnanır ile yaşadığı çocukluk anısını paylaştı!


 Gökçe Türk, 10 yaşında sahne aldığı Samsun Fatsa'da Kadir İnanır için şarkı söyleyişini ve nasıl tanıştıklarını anlattı!  "Kadir İnanır bir zamanlar yaptığı meşhur televizyon programı Böyle Gitmez ekibiyle sahne aldığım yere gelmiş ve beni dinledikten sonra 'Kim bu kız? Çağırır mısınız yanıma?' diyor. Hem ekibi, hem de gazeteciler orada sempatiyle bizi izlediler.  Beni kucağına oturtup şarkı söyletti, sohbet etti. Öyle güzel ilgilendi ki beni Kadir İnanır'ın yeğeni zannetmişler. Ertesi gün gazetelere 'Kadir İnanır ve yeğeni muhteşem gece geçirdi.' başlığıyla haber yapıldı. Yine bir sahneme gelirse Ona bir daha şarkılarımı söylemek istiyorum." diyen sanatçı tanıştıkları günden hatıra sakladığı fotoğrafla da takipçilerinin ilgisini çekti.

GÖKÇE TÜRK KİMDİR?. Çocukluğunda  çamaşır makinesinin içine kafasını sokup şarkı söyleyen ve annesi kızınca daha iyi eko yaptığını savunan Gökçe Türk, 11 Ocak 1985'de Samsun'da doğdu.  8 yaşında Kültür ve Sanat Bakanlığı Çocuk Korosu'nda yer aldı. Ardından, Samsun Devlet Konservatuarı'na bağlı Çok Sesli Çocuk Korosu'na seçildi. Ses yapısının Türk Sanat Müziği'ne yatkınlığı fark edilince, Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu'na geçiş yaptı. Birkaç sene sonra, çocuk korosundan İcra Heyeti'ne seçildi ve 7 sene boyunca şan ve keman üzerine eğitim aldı. Aynı zamanda İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu.

Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü başta olmak üzere üniversite hayatı boyunca birçok yerde sahne aldı. Stüdyo Lonca’da tamamlanan single çalışması “Beyefendi”yi DMC yapımcılığında müzikseverlerle buluşturdu.Şarkının söz ve müziğine imza atan Emre Olgun, "Beyefendi” şarkısını Gökçe Türk'e özel olarak yaptı.Bütün kadınlara ve ayrılık acılarına adanmış bir aşk şarkısı olan "Beyefendi" için Mahmut Şevket Paşa Köyü’nde Volkan Günsür yönetmenliğinde çekilen video klip sosyal medyada kısa zamanda dikkat topladı.

Beyefendi şarkısında olduğu gibi repertuvar çalışmalarında da ünlü şan eğitmeni Süheyla Yengi ile birlikte çalışan Gökçe Türk, sahnesinde kendi güftelerine ve farklı cover çalışmalarına da yer veriyor. Intercity İstanbul Park'ta pazarlama yöneticisi de olan Gökçe Türk, pistlerin tozundan sonra sahnenin de tozunu attırmanın peşinde..