Hoşgeldiniz 22 Temmuz 2018 Pazar

LATİN ÜLKELERİNDEN ESİNTİLER

10 Şubat 2015 | gezTV
Serdivan ilçesi eski Belediye parkı karşısında faaliyetini sürdüren Liya sanat ve gösteri merkezinde devam eden “Latin Dansları” dersleri Arjantin ve Brazilya esintilerini doyasıya yaşatıyor.


 ÇOK MERAKLISI VAR

Liya sanat ve gösteri merkezi sahibi, Latin dansları öğretmeni Ertuğrul Karacadağ “Latin dansları ülkemizde yakından tanınıyor, bizde aldığımız eğitimi Latin dansı öğrenmek isteyen genç, yaşlı bayan, erkek herkese öğretiyoruz. işletmemiz tamamen alköl’süz olup, her kesime açıktır. Latin dansı öğrenmek isteyen Sakarya’lıları davet ediyoruz ve bekliyoruz, işletmemiz her zaman açık ”  şeklinde konuşuyor.

ÇOK ÇEŞİTLİ DANS TÜRÜ

Latin danslarının çok ilgi çekici olduğunu söyleyen dansçı Tuğçe Kip kendisinin 3 yıldır kurs aldığını ve artık usta bir Latin dansçısı olduğunu belirterek dansları şöyle tanımlıyor “ Latin danslarının başlıcaları ve en çok yapılanları  Salsa, rumba, cha cha cha, merenque, bachata, Latin dans, Flamenko.”

DANS’IN TANIMI

Dans öğretmeni ve Liya sanat ve gösteri merkezi sahibi Ertuğrul Karacadağ dansı şöyle tanımlıyor; “Dans bazen duygusaldır,bazen romantiktir,heyecan verir,kimi zaman güldürür, kimi zaman ağlatır, kimi zaman öfkelendirir,bazı zamanlarda her şeydir,en güzel spordur,sevenler için değerli bir hayattır, dans her şeyden önce sağlıktır.